Baysan Fırça
Klavuz Bant
Hamdullah Aydın
Köşe Yazarı
Hamdullah Aydın
 

Farklı Olmak İçin Farklı Olmaya Hazır mıyız?

Değerli okurlar Merhaba! Size biraz kendimden bahsetmek istiyorum. Ben Hamdullah Aydın. 1974 yılında Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Başhan köyünde dünya geldim. 9 yaşında babamı kaybettim. Çok zor şartlarda kendimi büyütüp, geliştirdim. Askerden sonra 2000’li yıllarda oto yıkama ve halı yıkama sektöründe iş yapmaya başladım. 2003’e kadar beraber yürüttüğüm oto ve halı yıkama işinden halı yıkama kısmıyla yoluma devam etmeye karar verdim. Halı yıkama sektöründeki serüvenim böyle başlamış oldu. Bu işe başlarken ilkem, bulunduğum Bornova bölgesinde en iyi hizmeti sunmaktı. Tabi o senelerde teknoloji şimdiki gibi değil. Sadece el fırçalarıyla halı yıkamaya çalışıyorduk bu da istenilen hizmeti vermemizi engelliyordu. Daha sonra 2005 yılında yeni makineler alıp işimin kalitesini yükseltmek için adım attım. “Teknolojiyle birlikte nasıl daha iyi hizmet sunarım?” diye hep araştırma içine girdim. Bu arayışlarım sonucunda küçücük bir atölyede yaptığım işimi şu an 1500 m2 alana taşıdım. İşlerimi büyütürken sektöre faydam olsun diye adımlar attım. Halı yıkamacılar derneğini kurup, aktif olarak 4 yıl başkanlığını yaptıktan sonra ise Türkiye Halı Yıkamacılar Birliği’ni kurduk. Şimdi niye anlattın bunları dediğinizi duyar gibiyim. Şunun için anlattım: “Farklı olmak için farklı olmak gerektiğinin farkında mıyız?” sorusunun cevabı için. Şimdi söyleyeceklerim sektöre yeni girecek kardeşlerime. Bizler de bu işe kolay girmedik, çabuk pes etmeyin. Bizim işimiz az önce de bahsettiğim gibi kaliteli iş yapma üzerine endeksli. Kaliteli işlerde kalifiyeli personel, profesyonel ekipman ve doğru ürün çok önemli. Bu yüzden hep kaliteden yana olun. Bu iş ekip işi, güzel bir ekip kurun. Kurumsal ilkenizden asla vazgeçmeyin. Müşteri memnuniyetini ön plana koyun. Farklı olmak için farklı olmaya çalışın. Bir de en önemlisi bu sektör için faydalı olmaya çalışın. Elinizi taşın altına koymaktan çekinmeyin. Bizim sektörümüz zor ama güzel bir sektör. Birlik olmak her zaman bize kazandırır. Bahsettiğim gibi derneklerle birlikte bu sektörün varlığını kabul ettirmek için çaba gösterin. Bizler her zaman sizlerin yanındayız. Yeter ki siz bizi bu yolda yalnız bırakmayın. Günümüzde yaşadığımız sıkıntıların hepsi, biz yan yana olduğumuz gün bitecektir. Daha güzel günlerde görüşmek üzere sevgi ile kalın.   HAMDULLAH AYDIN  TÜRKİYE HALI YIKAMACILAR BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Ekleme Tarihi: 27 Mayıs 2021 - Perşembe

Farklı Olmak İçin Farklı Olmaya Hazır mıyız?

Değerli okurlar Merhaba!

Size biraz kendimden bahsetmek istiyorum. Ben Hamdullah Aydın. 1974 yılında Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Başhan köyünde dünya geldim. 9 yaşında babamı kaybettim. Çok zor şartlarda kendimi büyütüp, geliştirdim. Askerden sonra 2000’li yıllarda oto yıkama ve halı yıkama sektöründe iş yapmaya başladım. 2003’e kadar beraber yürüttüğüm oto ve halı yıkama işinden halı yıkama kısmıyla yoluma devam etmeye karar verdim.

Halı yıkama sektöründeki serüvenim böyle başlamış oldu. Bu işe başlarken ilkem, bulunduğum Bornova bölgesinde en iyi hizmeti sunmaktı. Tabi o senelerde teknoloji şimdiki gibi değil. Sadece el fırçalarıyla halı yıkamaya çalışıyorduk bu da istenilen hizmeti vermemizi engelliyordu. Daha sonra 2005 yılında yeni makineler alıp işimin kalitesini yükseltmek için adım attım. “Teknolojiyle birlikte nasıl daha iyi hizmet sunarım?” diye hep araştırma içine girdim. Bu arayışlarım sonucunda küçücük bir atölyede yaptığım işimi şu an 1500 m2 alana taşıdım.

İşlerimi büyütürken sektöre faydam olsun diye adımlar attım. Halı yıkamacılar derneğini kurup, aktif olarak 4 yıl başkanlığını yaptıktan sonra ise Türkiye Halı Yıkamacılar Birliği’ni kurduk.

Şimdi niye anlattın bunları dediğinizi duyar gibiyim. Şunun için anlattım: “Farklı olmak için farklı olmak gerektiğinin farkında mıyız?” sorusunun cevabı için.

Şimdi söyleyeceklerim sektöre yeni girecek kardeşlerime. Bizler de bu işe kolay girmedik, çabuk pes etmeyin. Bizim işimiz az önce de bahsettiğim gibi kaliteli iş yapma üzerine endeksli. Kaliteli işlerde kalifiyeli personel, profesyonel ekipman ve doğru ürün çok önemli. Bu yüzden hep kaliteden yana olun. Bu iş ekip işi, güzel bir ekip kurun. Kurumsal ilkenizden asla vazgeçmeyin. Müşteri memnuniyetini ön plana koyun. Farklı olmak için farklı olmaya çalışın.

Bir de en önemlisi bu sektör için faydalı olmaya çalışın. Elinizi taşın altına koymaktan çekinmeyin. Bizim sektörümüz zor ama güzel bir sektör. Birlik olmak her zaman bize kazandırır. Bahsettiğim gibi derneklerle birlikte bu sektörün varlığını kabul ettirmek için çaba gösterin. Bizler her zaman sizlerin yanındayız. Yeter ki siz bizi bu yolda yalnız bırakmayın. Günümüzde yaşadığımız sıkıntıların hepsi, biz yan yana olduğumuz gün bitecektir. Daha güzel günlerde görüşmek üzere sevgi ile kalın.

 

HAMDULLAH AYDIN

 TÜRKİYE HALI YIKAMACILAR BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haliyikamapostasi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.